اطلاعات پردازنده هاي جديد AMD از سري 2000 رايزن فاش شد

سري ۲۰۰۰ پردازنده‌هاي رايزن AMD تا يك ماه ديگر رونمايي مي‌شوند. هم اكنون نيز اطلاعاتي در قالب اسلايد به بيرون درز كرده كه حاكي از قدرت بالاتر و قيمت مناسب اين محصولات است.


به تازگي اطلاعاتي در خصوص پرازنده‌هاي جديد سري رايزن AMD به بيرون درز كرده‌است كه به نظر كامل‌تر از اطلاعات قبلي است. اين اطلاعات تنها شامل مشخصاتي از بازدهي و قيمت اين محصولات است. با توجه به اينكه تقريبا يك ماه تا رونمايي اين سري زمان باقي مانده است امكان تغيير اين اطلاعات و مشخصات وجود دارد.

پردازنده هاي AMD سري ۲۰۰۰ رايزن

همان‌طور كه در عكس مي‌بينيد خبري از رايزن 2800X نيست و اخباري كه راجع به پرچم‌دار اين سري منتشر شده بود، مربوط به 2700X است كه پيشرفت خوبي را نيز شاهد بوده‌است.

همان‌طور كه گفته شد پرچم‌دار بعدي سري رايزن، 2700X خواهد بود. ۸ هسته اصلي و ۱۶ ترد با فركانس پايه ۳.۷ گيگاهرتز و فركانس بيشينه ۴.۳۵ گيگاهرتز و توان گرمايي ۱۰۵ وات از جمله مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين محصول است. محصول بعدي اين سري Ryzen7 2700 است كه سرعت آن كمي كم‌تر و توان گرمايي آن تقريبا نصف 2700X خواهد بود. اين محصول با فركانس پايه ۳.۲ گيگاهرتز و فركانس بيشينه ۴.۱ گيگاهرتز و توان حرارتي ۶۵ وات عرضه خواهد شد.

در جايگاه پايين‌تر دو محصول Ryzen 5 2600X و Ryzen 5 2600 قرار دارد كه هر دو ۶ هسته و ۱۲ ترد دارند. محصول 2600X با فركانس پايه ۳.۶ گيگاهرتز و بيشينه ۴.۲۵ گيگاهرتز و توان حرارتي ۹۵ وات عرضه خواهد شد. محصول ۲۶۰۰ نيز با فركانس پايه ۳.۳ گيگاهرتز و بيشينه ۳.۹ گيگاهرتز و توان حرارتي ۶۵ وات عرضه خواهد شد.

مدل‌هاي ۴ هسته‌اي نسل دوم رايزن، دو پردازنده Ryzen 5 2400G و Ryzen 3 2200G هستند. فركانس پايه اين دو محصول به ترتيب ۳.۶ و ۳.۵ گيگاهرتز و فركانس بيشيته آن‌ها ۳.۹ و ۳.۷ گيگاهرتز و توان حرارتي آن‌ها ۶۵ وات است. از اين دو محصول با پردازنده گرافيكي مجتمع وگا هم‌اكنون رونمايي شده است.

AMD RYZEN2 اي ام دي رايزن ۲

تكنولوژي‌هاي پردازنده‌هاي سري رايزن ۲۰۰۰

قيمت مورد انتظار

يكي از برتري‌هاي سري اول رايزن قيمت آن‌ها است كه البته در سري دوم نيز حفظ شده‌است. قيمت مصرف كننده كه از طرف AMD براي اين محصولات در نظر گرفته شده‌است به شرح ذيل است:

Ryzen 7 2700X به قيمت ۳۶۹ دلار، Ryzen 7 2700 به قيمت ۲۹۹ دلار، Ryzen 5 2600X به قيمت ۲۴۹ دلار، Ryzen 5 2600 به قيمت ۱۹۹ دلار، Ryzen 5 2400G به قيمت ۱۶۹ دلار و Ryzen 3 220G به قيمت ۹۹ دلار.

مادربورد‌هاي سازگار

مقاله‌هاي مرتبط:

  •  
  • AMD چيپ‌ ست جديد سري ۴۰۰ را ثبت كرد

اگرچه AMD در بحث سازگاري و آپديت نسل‌هاي قديمي در گذشته عملكرد خوبي از خود به جاي گذاشته است و به احتمال زياد اين محصولات بر روي ماردبورد‌هاي با سوكت AM4 كنوني نيز قابل استفاده خواهد‌ بود، اما سري ۴۰۰ مادربوردهاي سازگار با خانواده رايزن در راه است. اين سري با ويژگي هاي Precision Boost Overdrive و XFR2 كه در نسل حال حاضر مادربوردها موجود نيستند عرضه خواهد شد.

بازدهي

اگرچه اطلاعاتي درباره بازدهي سري جديد رايزن فاش شده است و گوياي قدرت بيشتر اين سري است اما (مانند تمامي اطلاعاتي كه راجع به بازدهي از شركت سازنده منتشر مي شود) نمي توان به اين اطلاعات اعتماد كرد.

/ 0 نظر / 13 بازدید